Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Dytë

Dritan Mehmeti kthehet në shtëpi, merr vendin e lënë bosh nga Dede

Dinamo nuk ka humbur kohë, por e ka emëruar që këtë të hënë trajnerin e ri pas largimit të Nevid Dedes. Drejtimin e bluve të kryeqytetit e merr Dritan Mehmeti, një njohje e vjetër e 18 herë kampionëve të Shqipërisë.

Dritan Mehmeti e ka pasur timonin e Dinamos edhe më vitet 2013-2015 po në Kategorinë e Parë. Pjesë e stafit teknik të Dinamos do të jetë edhe Luan Pinari, gjithashtu një ish-lojtar i Dinamos.

Lexo edhe:

Njoftimi i Dinamos

“FK Dinamo ka kënaqësinë të njoftojë emërimin e 43-vjeçarit në krye të 18 herë kampionëve të Shqipërisë.

Mehmeti ka qenë edhe më herët pjesë e Dinamos si lojtar dhe trajner, duke drejtuar në fillimet e tij edhe skuadrat tona të moshave.

Me emërimin e trajnerit Mehmeti, presidenti Adrian Bardhi plotëson edhe një dëshirë të tifozërisë dinamovite për të pasur në drejtim të skuadrës dikë që e njeh mirë ambientin dhe vlerat e klubit.

Në këtë rrugëtim me qëllim rikthimin mes më të mirëve, pjesë e stafit do jetë një tjetër ish-lojtar dhe kapiten i yni, Luan Pinari.”

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...