Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Dritë” te Milan, dy lojtarë kalojnë dëmtimet dhe bashkohen me grupin në stërvitje

MILAN, ITALY - NOVEMBER 02: Olivier Giroud of AC Milan celebrates with teammates after scoring their team's first goal during the UEFA Champions League group E match between AC Milan and FC Salzburg at Giuseppe Meazza Stadium on November 02, 2022 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Pas disfatës në Kupën e Italisë ndaj Torinos mbrëmjen e së mërkurës, Stefano Pioli ka marrë sot një lajm të mirë.

Simon Kjaer dhe Divock Origi duket se kanë kaluar problemet fizike dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të grupit. Të dy lojtarët pritet të jenë të dispozicion te trajnerit të Milan për ndeshjet e ardhshme.

Ndërkohë lojtarët që vazhdojnë të kryejnë stërvitje të diferencuar janë Ibrahimovic, Krunic, Maignan, Florenzi, Rebic dhe Ballo-Toure, me të gjithë, të cilët pas dëmtimeve ende nuk janë në gjendje për t’u kthyer në skuadër.

 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...