Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Dua një klub që synon trofeun e Champions League”, Pochettino: Nuk mund të trajnoj këdo!

Paris Saint-Germain's Argentinian head coach Mauricio Pochettino reacts during the French L1 football match between Paris-Saint Germain (PSG) and Lens (RCL) at The Parc des Princes Stadium in Paris on April 23, 2022. (Photo by Alain JOCARD / AFP) (Photo by ALAIN JOCARD/AFP via Getty Images)

Trajneri Mauricio Pochettino foli së fundmi për të ardhmen e tij pas largimit nga Paris Saint-Germain.

Argjentinasi theksoi se synon të marrë drejtimin e një skuadre që synon të fitojë Champions Leaguen, pasi sipas tij pasi punoi me lojtarë si Messi, Mbappe apo Neymar nuk mund ta ulë nivelin.

“Pasi kam punuar me Mbappe-n, Messi-n dhe Neymar, është normale të përpiqemi të ruajmë të njëjtin nivel dhe rrjedhimisht nivelin më të lartë. Unë dua një klub që më jep mundësinë të aspiroj në maksimum, si fitorja e Champions League”,-tha trajneri.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...