Featured

“Dua përgjigje deri në fund të korrikut”, klubi i sheikëve në sulm për Brojën

Armando Broja vazhdon të pëlqehet dhe kërkohet nga klube të ndryshme. Sulmuesi i talentuar është pjesë e Chelsea deri në vitin 2026, dëshira për të luajtur në “Stamford Bridge” është e madhe, por karriera e 20-vjeçarit pritet të vijojë diku tjetër.

Broja ia ka bërë të qartë trajnerit Thomas Tuchel se nëse nuk e ka besimin e tij, atëherë është më mirë që ta shesin. Huazimet nuk i preferon më dhe kërkon të largohet përfundimisht nëse nuk bën pjesë në planet e trajnerit gjerman.

Newcastle nuk i ka problem paratë, në “St. James Park” po ndërtojnë një skuadër cilësore dhe mediet angleze shkruan se Broja është objektivi kryesor i “Qymyrxhinjve” për sulmin, dhe i preferuari i trajnerit Howe.

West Ham dhe Everton vazhdojnë të monitorojnë situatën e lojtarit të kombëtares shqiptare, ndërkohë që te Southamton, klubi ku kaloi i huazuar sezonin e fundit, janë optimistë për blerjen e kartonit të tij.

Në Itali e pëlqejnë Milan, Napoli dhe Atalanta, teksa u përfol edhe për një interesim nga Ajaksi në Holandë. Broja i ka vendosur kohë deri në fund të muajit Chelsea dhe Tuchel për t’i dhënë një përgjigje finale.

Mediet angleze shkruajnë se ai është takuar edhe me Todd Boehly, presidentin e Chelsea. Ky i fundit e vlerëson lojtarit e talentuar nga Malësia e Madhe, por e ardhmja e tij me klubin londinez varet nga trajneri gjerman.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Villarreal
1
1
0
0
3
0
+3
3
2Atletico Madrid
1
1
0
0
3
0
+3
3
3Real Betis
1
1
0
0
3
0
+3
3
4Real Madrid
1
1
0
0
2
1
+1
3
5Osasuna
1
1
0
0
2
1
+1
3
6Real Sociedad
1
1
0
0
1
0
+1
3
7Valencia
1
1
0
0
1
0
+1
3
8Celta de Vigo
1
0
1
0
2
2
0
1
9Espanyol
1
0
1
0
2
2
0
1
10Rayo Vallecano
1
0
1
0
0
0
0
1
11Barcelona
1
0
1
0
0
0
0
1
12Mallorca
1
0
1
0
0
0
0
1
13Athletic Club
1
0
1
0
0
0
0
1
14Sevilla
1
0
0
1
1
2
-1
0
15Almeria
1
0
0
1
1
2
-1
0
16Cadiz
1
0
0
1
0
1
-1
0
17Girona
1
0
0
1
0
1
-1
0
18Elche
1
0
0
1
0
3
-3
0
19Getafe
1
0
0
1
0
3
-3
0
20Real Valladolid
1
0
0
1
0
3
-3
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency