Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Dua ta luaj edhe këtë ndeshje”, rikthehet tensioni mes Onanës dhe Kamerunit

Sërish tension mes portierit Andre Onana dhe kombëtares së Kamerunit. 27-vjeçari, i cili gjatë verës la Interin për t’u transferuar te Manchester United, u përjashtua nga ekipi kombëtar në Botërorin Katar 2022.

Një debat me trajnerin Rigobert Song ndikoi që ky i fundit ta largonte nga kampi stërvitor, por paqja mes palëve është rikthyer pas rreth një viti ku ka munguar komunikimi mes palëve.

Onana është ftuar për të qenë pjesë e Kamerunit në Kupën e Kombeve të Afrikës, kompeticion që do të zhvillohet në periudhën 13 janar – 11 shkurt 2024.

Lexo edhe:

Gjithsesi, një tjetër çështje është krijuar nga “gardiani”, i cili kërkon të vonojë mbërritjen e tij në ekipin kombëtar. ESPN raporton se Onana dëshiron të luajë me United edhe takimin e FA Cup kundër Wigan (8 janar).

Për t’u bashkuar më pas menjëherë me shokët e skuadrës kombëtare. Kameruni ka vendosur të zhvillojë dy miqësore në datat 8 dhe 9 janar. Përkatësisht ndaj Guineas Ekuatoriale dhe Zambias.

Ndërkohë që “Luanët e Paepur” do të debutojnë në Kupën e Kombeve të Afrikës kundër Guineas, sfidë e programuar në datën 15 janar. Skuadra e Song është pjesë e grupit C, aty ku bëjnë pjesë edhe Senegali dhe Gambia.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...