Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Dua të fitoj me United”, 24-vjeçari “injoron” Realin dhe Barçën

Diogo Dalot është një nga lojtarët më të dalluar të Manchester United gjatë këtij sezoni. Anësori i djathtë portugez, është përshtatur për mrekulli me skemat dhe idetë e Ten Hag.

Zërat e merkatos flasin për një interesim nga Real Madrid dhe Barcelona, por 24-vjeçar preferon të vijojë karrierën në “Old Trafford”.

Tani është koha të shijoj atë që kam bërë këtë vit. Ka qenë një sezon i vështirë. Një sezon ndryshe, sepse luajtëm në mes edhe Kupën e Botës.

Lexo edhe:

Por, unë e cilësoj një sezon pozitiv në aspektin personal dhe kolektiv, kështu që dua ta përfundoj në mënyrën më të mirë të mundshme.

Nuk është sekret fakti që sezonin e ardhshëm duam të luajmë në Champions League. Ne duam ta përfundojmë sezonin në katërshen e parë.

Kemi për të luajtur edhe një finale, atë të FA Cup përballë Manchester City. Duam të jemi ne ata që do të fitojnë trofeun”, deklaroi Dalot.

Portugezi ka kontratë deri në vitin 2024 me “Djajtë e Kuq”. Stafi teknik dhe drejtuesit janë të kënaqur nga rendimenti i tij dhe së shpejti pritet t’i dhurojnë rinovimin e kontratës.

United fitoi të shtunën 2-0 ndaj Wolves (Martial, Garnacho), triumf i jetik për të forcuar pozitat në katërshen e parë në Premier League.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...