Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Dua të largohem”, Morata “asist” Milanit: Në Spanjë nuk më respektojnë

Alvaro Morata edhe një herë tjetër ngre zërin dhe bën të qartë dëshirën për t’u larguar nga Atletico Madrid dhe Spanja. Sulmuesi, edhe pse i fokusuar te Euro 2024, sërish gjen kohë për të lëshuar sinjale në merkato, aty ku ka interes nga Milan, por edhe ish-klubi i tij Juventus. Së fundmi, Morata thekson se në Spanjë nuk e respektojnë dhe gjithnjë gjejnë një mënyrë për ta kritikuar.

“Nuk jam aspak i lumtur, në fakt e kam shumë të vështirë që të jem i lumtur në Spanjë. E di që ka shumë njerëz që presin që unë të ndëshkohem me kartonë pasi besojnë se pa mua në lojë është më mirë.

Lexo edhe: 

Unë e di që kam një jetë të bukur familjare, por kur vjen pun ate skuadra dhe sporti, nuk jam i lumtur. Është pak e vështirë për mua, ndjehem më mirë kur luaj jashtë Spanjës. Në Spanjë nuk më respektojnë”, u shpreh Morata.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...