Serie A

“Dua të shkruaj historinë e Milanit”, ylli i kuqezinjve jep sinjale rinovimi

Rafael Leao është përmirësuar shumë si futbollist. Sulmuesi portugez është kthyer një një nga lojtarët më të mirë të Milanit.

Këtë sezon ka shënuar 11 gola në të gjithë kompeticionet, teksa ka dhuruar edhe gjashtë asiste për shokët e skuadrës.

22-vjeçari ka kontratë deri në 2024 me kuqezinjtë. Drejtuesit e klubit italian janë të kënaqur me rendimentin e tij dhe po përgatisin një kontratë të re.

Në prononcimin e dhënë për DAZN, Leao theksoi se ndihet i lumtur te Milani dhe shpreson të qëndrojë në Milanello për shumë vite, duke hapur mundësinë e zgjatjes së bashkëpunimit.

Këtu ndihem shumë mirë, Milan është shtëpia ime. U bënë tre vite që ndodhem këtu, unë dua të shkruaj historinë e këtij klubi.

Do të doja që emri im të ishte brenda muzeut të klubit”, deklaroi sulmuesi i majtë, që këtë sezon synon të fitojë titullin kampion në Itali.

Sa e njihni La Ligën?

Testoni njohuritë tuaja mbi kampionatin spanjoll...


Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency