Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

“Duam Brojën në këmbim”, klubi i Premier League ka një kusht për Chelsea

Chelsea ka gati 60 milionë paund për Anthony Gordon, sulmuesin e Evertonit. 21-vjeçari luan si sulmues i majtë dhe bën pjesë në kombëtaren U21 të Anglisë (4 ndeshje dhe 3 gola), ndërkohë që sezonin e fundit realizoi katër gola në Premier League.

Klubi nga Liverpooli është gati ta lërë të lirë lojtarin anglez, por dëshiron të përfshijë Armando Brojënh ose Conor Gallagher në huazim si pjesë të marrëveshjes për të nënshkruar me Anthony Gordon.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare vlerësohet shumë nga Franck Lampard. Trajneri i Evertonit ishte ai që i dhuroi 20-vjeçarit debutimin në Premier League me Chelsea më 8 mars të vitit 2020, pikërisht në sfidën e fituar 4-0 ndaj Evertonit.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Spanjë

E ardhmja e Ansu Fatit është në pikëpyetje, me sulmuesin që nuk bindi me huazimin te Brighton, por që nuk është as në planet...