Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Duam lojtarët më të mirë, por ata kushtojnë”, trajneri i Newcastle: Në janar jemi të kushtëzuar

Me pronarët arabë, Newcastle është në qendër të thashethemeve të transferimeve në çdo merkato.

Për sa i përket freskimit të skuadrës në merkarot e janarit, trajneri Eddie Howe, i cili iu referua edhe Fair Play-it financiar theksoi se dëshira gjithmonë është për të pasur në ekip futbollistët më të mirë, megjithatë shtoi se sa I përket shifrave të tyre duhet treguar shumë kujdes.

“Për ta çuar ekipin në nivele të reja, metoda ime është të përmirësoj lojtarët që kemi përmes stërvitjes. Nëse ne nuk mund ta bëjmë atë gjë, atëherë duhet të gjejmë emra të rinj në tregun e transferimeve. Unë kam dëshirë për të pasur lojtarët më të mirë të mundshëm, por këta kanë një kosto. Botman nuk ishte një nënshkrim i lirë, po ashtu Isak. Këta janë lojtarët që mund të ndikojnë në zgjedhjen e 11-shen startuese. Nuk e di nëse kemi financa për ta bërë këtë përsëri, klubi duhet të përballojë një shpenzim të konsiderueshëm dhe nuk jam i sigurt sa është e mundur me Fai Play-in financiar. Duhet të qëndrojmë brenda udhëzimeve,”-tha tekniku.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...