Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Duam Spanjën në finale”, holandezët kërkojnë hakmarrjen

Holanda siguroi rikthimin në gjysmëfinalet e një Europiani pas 20 vitesh. Tulipanët do të sfidojnë Anglinë në datën 10 korrik në “Signal Iduna Park”.

Me misionin për të mbërritur në finalen e madhe të Berlinit, për të tentuar më pas fitimin e Europianit të dytë në histori pas suksesi në 1988.

Spanjë-Francë është gjysmëfinalja tjetër e Euro 2024, e programuar për datën 9 korrik në “Allianz Arena” të Mynihut.

Lexo edhe: 

Trajneri Ronald Koeman është i përqendruar te dueli i së mërkurës përballë “Tre Luanëve”, ndërkohë që e ka një preferencë në lidhje me finalen.

Spanja apo Franca? Do të doja një finale kundër spanjollëve, pasi me Francën u ndeshëm në grupe“, u shpreh timonieri i Holandës.

E nëse ndodh do të përsëritej finalja e Kupës së Botës 2010. Me iberikët që fitonin Botërorin e parë në histori falë golit të Iniestës në kohën shtesë.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...