Serie A

Duel “Championsi”, Roma pret Milanin për të harruar poshtërimin e Firences

Do të jetë një duel me aromë Europe, ai që do të zhvillohet sonte në “Olimpico”, me Romën që do të presë Milanin. Një përballje direkte që do të përcaktojë edhe ekipin që do të ketë më shumë mundësi të forcojë pozitat në zonën Champions.

Verdhekuqtë do të vijnë në këtë duel pas humbjes së turpshme në çerekfinalen e Kupës së Italisë kundër Fiorentinës, në shifrat e thella 7-1, disfatë që i shkaktoi edhe eliminimin, ekipit të drejtuar nga Eusebio Di Francescko, dhe sigurisht që tashmë të gjithë do të tentojnë një reagim.

Në kampin tjetër, Milani vjen më se i karikuar, aq me tepër pas suksesit në Kupën e Italisë kundër Napolit, që u vendos falë dygolëshit të bomberit polak Piatek, i cili i dhuroi skuadrës kualifikimin për gjysmëfinalen e këtij kompeticioni.

Hera e fundit kur kuqezinjtë udhëtonin drejt Romës ishte 25 maji i 2018-ës, transfertë të cilën “djajtë” e fituan në shifrat 2-0, falë rrjetave të Cutrones dhe Calabrias.

Përsa i përket bilancit të përgjithshëm, Milani është më i avantazhuar, pasi në 167 përballje, numëron 74 suksese kundrejt 44 në favor të Romës, ndërsa 49 takime kanë përfunduar në barazim.

Sulmi i kuqezinjve sigurisht që do të udhëhiqet nga Piatek, i cili para pak ditëve festoi edhe dygolëshin e tij të parë me fanellën e Milanit në Kupën e Italisë, ndërsa Roma mund t’i gëzohet faktit që Edin Dzeko ka rigjetur formën e tij më të mirë duke u kthyer edhe tek goli.

Synimi është i njëjtë si për Romën, ashtu edhe për Milanin, që duan suksesin për të hedhur një hap më të sigurt drejt arritjes së njërit prej 4 vendeve të para të renditjes, që të dërgojnë në zonën Champions, që është edhe objektivi për këtë sezon, i këtyre dy klubeve.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency