Kategoria Superiore

Duel kreu në Air Albania, Kukësi-Tirana premton shkëndija dhe spektakël!

Air Albania hap dyert për një tjetër sfidë të madhe të futbollit shqiptar. Sot në orën 18:00 në impiantin e ri të kryeqytetit luhet sfida mes dy skuadrave që kryesojnë kampionatin shqiptar pasi Kukësi pret Tiranën në stadiumin ku bardheblutë kanë zhvilluar disa nga takimet e tyre të fundit dhe kanë regjistruar rezultate shumë pozitive. Gjyqtar kryesor i kësaj sfide do të jetë Eldorjan Hamiti, pikërisht gjyqtari që vendosi drejtësi edhe në sfidën e parë që zhvilloi Kukësi në Air Albania atë ndaj Partizanit, ndeshje që u fitua me rezultatin 1-0 nga verlindorët. Kukësi e ka mposhtur dy herë Tiranën në këtë sezon dhe bardheblutë do të tentojnë me çdo kusht të “hakmerren” në një farë mënyre ndaj verilindorëve dhe të ndërrojnë vendet me Kukësin kryesues. 1 pikë është diferenca në renditje mes dy skuadrave, ndërkohë që edhe numri i tifozëve në shkallët e stadiumit do të jetë deri diku i barabartë madje mund të anojë nga Tirana duke patur parasysh që ndeshja luhet në kryeqytet. Si Shpëtim Duro ashtu edhe Emanuel Egbo do të hedhin në fushë formacionet më të mira të mundshme me spektaklin që pritet të jetë i garantuar. Si të gjitha sfidat e Kategorisë Superiore edhe këtë përballje do të keni mundësi ta ndiqni live në ekranin e Supersport.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency