Kupa e Shqiperise

Duele të ashpra në çerekfinale, Partizani sërish në Vlorë për Europën

Në orën 17:00, në Vlorë, do të përsëritet fundjava e Superiores, me Flamurtarin që ka përballë Partizanin. Polemikat e ndeshjes së fundit janë hedhur pas krahëve dhe koha duket ilaçi më i mirë, aq më tepër që në Kupë specifika e dueleve është e ndryshme. Të dyja skuadrat synojnë të fitojnë një trofe këtë edicion, me kuqezinjtë që të paktën deri në këtë moment të sezonit janë më bindës se kundërshtari.

Ndërmjet 7 skuadrave të elitës ndodhet dhe një që vjen nga kategoria inferiore, por që në fakt ka një emër të madh në futbollin shqiptar. Tirana shkon në duelin me Kukësin me synimin për t’u kualifikuar dhe për të mbrojtur trofeun e fituar majin e kaluar. Përballë është një kundërshtar të cilin e mposhti në finalen e Superkupës, por nga shtatori deri më sot kanë ndryshuar shumë gjëra te të dy ekipet. Sido që të shkojë mesjava, pritet të jetë spektakolare, me 8 skuadra që synojnë të ngrenë trofeun e kupës në fundin e këtij edicioni.

E mërkurë

Teuta – Skënderbeu (ora 14:00)

Laçi – Luftëtari (ora 14:00)

Flamurtari – Partizani (ora 17:00)

Tirana – Kukësi (ora 17:00)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency