Boks

Dueli i pritshëm mes Anthony Joshua dhe Deontay Wilder kthehet në telenovelë

Është e vështirë të mbahet mend data e vendosur për zhvillimin e duelit mes Anthony Joshua dhe Deontay Wilder. Të dy kampionët e peshave të rënda pritej që të ngjiteshin në të njëjtin ring këtë vit, por një gjë e tillë duket se nuk do të ndodhë.

Promotori i Wilder, Shelly Finkel, ka zbuluar se ata boksieri i tij do të përballet me Luis Ortiz dhe Adam Kownacki, nëse e mposht Dominic Breazeale më 18 maj, ndërsa promotori i Joshuas, Eddie Hearn ka bërë të ditur se ata do ta shtyjnë edhe për dy vite meçin.

“Unë janë në dijeni se Luis Ortizit i është premtuar një meç me Wilderin, e di edhe që Adam Kownackit i është premtuar një meç me Wilderin”, – tha fillimisht promotori i kampionit anglez. – “Kështu, ne nuk jemi duke folur për vitin 2020. Dueli mund të zhvillohet në vitin 2021, atëherë kur Wilder të jetë i gatshëm.”

“Janë gjepura se Joshua nuk dëshiron të ndeshet me Wilderin apo i frikësohet. Ju duhet të pyesni agjentët e të dy boksierëve,” – shtoi më tej Hearn (promoteri i Joshuas).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency