Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Duhen standarde, përndryshe taktikat janë të kota”, Lampard: Nuk dua t’u “vendos gishtin” lojtarëve

Chelsea pësoi disfatën e radhës në këtë sezon katastrofik për ta në Premier League teksa u mposhtën në transfertë nga Manchester United me rezultatin e thellë, 4-1. Pas sfidës, trajneri i “Bluve të Londrës”, Frank Lampard theksoi se lojtarët duhet të vendosin disa standarte në lidhje me stërvitjen dhe të qenurit një grup i bashkuar pasi përndryshe edhe taktikat janë të kota.

“Është pak e vështirë situata aktuale, por më duhet të them se secila skuadër që fiton në Premier League në themelet e saj ka disa standarte, sepse pa ato taktikat janë të kota. Duhet të stërvitesh mirë në çdo ditë, të kërkosh përmirësimin gjithnjë si dhe të jesh një grup i bashkuar. Janë elemente shumë të rëndësishme në futboll.

Lexo edhe:

Të gjithë flasin për një skuadër me lojtarë të mëdhenj, por këtë vit është shumë e vështirë për një trajner. E kuptoj këtë pasi kam nëntë ndeshje që e drejtoj skuadrën në kampionat. Ndonjëherë lojtarët mundohen të gjejnë justifikime për rezultatin, por nuk është mënyra e duhur sepse duhen të fokusohen vetëm te fusha.

Nuk po i drejtoj gishtin futbollistëve, por duhet më shumë përpjekje në stërvitje dhe përgatitje për ndeshje, pasi përmes kësaj fitohet edhe vetëbesimi në fushë. kemi pasur një vit të keq, por e rëndësishme është të kuptohet se nga mund të nisesh për t’u përmirësuar”, u shpreh Lampard.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...