Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Duhet të kujdeset për bashkëshorten, futbollisti spanjoll ndërpret papritur karrierën

Jonathan Viera është një nga idhujt e tifozerisë së Las Palmas, skuadër e LaLigas në Spanjë. Mirëpo, kapiteni është detyruar së fundmi që të ndërpresë karrierën e tij pasi është i detyruar të kujdeset për bashkëshorten e cila është diagnostifikuar me kancer.

Bashkëshortja e 34-vjeçarit i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale dhe është në fazën e terapisë, ndaj Viera ka vendosur që të tërhiqet të paktën për momentin nga futbolli. Viera e kishte paralajmëruar disa javë më parë se karrierës së tij po i vinte fundi, megjithatë vetëm pas mungesës në ndeshjen e fundjavës së kaluar, ish-lojtari i Valencias sqaroi situatën e vështirë që po kalonte.

Lexo edhe: 

 

Tashmë, mbetet për t’u parë nëse Viera do të rikthehet sërish në fushë apo do të vendosë të tërhiqet përfundimisht e të mbyllë para kohe kontratën me Las Palmas. E vetmja siguri është se për momentin fokusi i vetëm për Viera është shëndeti i bashkëshortes.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...