Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Duhet të pyetet në Parlamentin e Brazilit, Ronaldinho në telashe, akuzohet për mashtrim

Telashe të reja me drejtësinë për Ronaldinhon. Ish-lojtari i Milanit, Barcelonës dhe PSG-së mund të përfundojë përsëri në burg. Ai është akuzuar për mashtrim pas një hetimi të kryer në një nga kompanitë e tij (18k Ronaldinho), e cila dyshohet se premtoi fitime prej më shumë se 2% për të gjithë investitorët që depozituan një minimum prej 30 dollarësh në kriptomonedha.

“Topi i Artë” i vitit 2005, raporton shtypi brazilian, është thirrur për t’u paraqitur disa herë para Komisionit Parlamentar të Dhomës së Deputetëve.

Pas mungesës së tij të njëqindtë, deputeti Aureo Ribeiro (Presidenti i Komisionit) e thirri sërish për nesër dhe e siguroi se, nëse Ronaldinho nuk paraqitet, do të shkojë në polici për ta marrë me forcë”.

Lexo edhe: 

Çfarç ndodhi?

Dinho u shfaq vetëm si “ambasador” i kësaj kompanie, e cila fillimisht u themelua vetëm për qëllime të marketingut të orëve dhe bizhuterive, megjithëse prokurori brazilian beson se ai është i përfshirë në mashtrim.

Avokatët e tij sigurojnë se ai ishte një “viktimë” e kompanisë së lartpërmendur, e cila dyshohet se ka përdorur figurën dhe emrin e tij në mënyrë të paligjshme, pa autorizim, për të mashtruar klientët e mundshëm.

Këta kanë bërë një ankesë dhe ka ngritur një padi për rreth 61.2 milionë dollarë kundër 18kRonaldinho për dëmin e shkaktuar.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...