Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Duka: Duam të organizojmë një tjetër ngjarje evropiane, kemi bërë aplikimin

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në fjalën e tij në Asamblene e Zakonshme Vjetore të FSHF-së, zbuloi se institucioni që ai drejton ka aplikuar për organizimin e një eventi madhor evropian të moshave në vendin tonë.

Duka u shpreh me optimizëm se kandidatura e Shqipërisë do të triumfojë për një tjetër organizim për t’u lavdëruar, siç ndodhi me finalen e Conference League.

Lexo edhe:

“Administrata e FSHF-së ka përgatitur dosjen për aplikimin për zhvillimin e një aktiviteti të rëndësishëm të moshave. Unë kam shumë besim se kandidatura jonë do të ketë sukses, sepse kemi treguar edhe me finalen e Conference League që jemi të aftë për të organizimin e ngjarjeve të mëdha.”

 

 

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...