Kombëtare

Duka i çliruar: Po humbja besimin, na presin sfida më të vështira

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka u shpreh i kënaqur dhe i çliruar për fitoren e Kombëtares kuqezi mbrëmjen e sotme në ndeshjen ndaj Moldavisë.

I kënaqur me rezultatin dhe paraqitjet?
Kisha shumë presion deri në momenti në shënuam, aq sa në një moment humba edhe besimin, pasi nuk po rrezikonim. Megjithatë tani pas ndeshjes jam shumë i kënaqur, pasi shënuam dhe fituam.

A mund të themi që nis një epokë e re?
Kjo ndeshje ishte një detyrë shtëpie për Kombëtaren Shqiptare, pasi edhe në letër jemi më lart se Moldavia dhe duhet të merrnim 3 pikët. Mendoj se kjo fitore do të përmirësojë atmosferën dhe klimën rreth ekipit, pasi vetëm kështu mund të bëjmë mirë dhe të shkojmë lart.

Tani jemi vetëm 3 pikë larg kreut, çka na rrit besimin për kualifikim?
Përpara kemi ndeshje shumë më të vështira dhe punë shumë të komplikuar, por çdo gjë mund të ndodhë. Në grupin tonë nuk ka pasur barazime, ndaj janë krijuar diferenca, por do të ngushtohen hapësirat dhe do të luajmë shanset tona.

Jeni i kënaqur për golin e Cikalleshit?
Jam i kënaqur që zhbllokoi ndeshjen, por edhe që shënoi ai vetë, pasi është një sulmues dhe golat do ta ndihmojnë. Shpresoj të vazhdojë mirë dhe të na dhurojë sa më shumë gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency