Futboll

Duka: Para 5 vitesh ishim pa stadium, sot kemi 2 dhe Arenën…

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, priti sot në një vizitë zyrtare Presidentin e Federatës së Futbollit të Republikës së Çekisë, Martin Malík dhe Sekretarin e Përgjithshëm, Jan Pauly.

Duke falënderuar presidentin Duka për këtë pritje miqësore, z. Malík shprehu vlerësimin e tij për rritjen që ka pësuar futbolli shqiptar në dekadën e fundit, dhe shprehu mbështetjen e institucionit që ai përfaqëson për Shqipërinë. “Jam i impresionuar nga rritja që ka pësuar futbolli shqiptar në dekadën e fundit. Një punë e mirë dhe arritje të mëdha janë shënuar nga një vend i vogël si Shqipëria. Jemi këtu për të dhënë mbështetjen dhe eksperiencën tonë në procesin e vazhdueshëm të rritjes. Do të bashkëpunojmë ngushtësisht për të arritur suksese të mëtejshme”.

Presidenti Duka njohu homologun e tij çek me historinë e futbollit shqiptar, zhvillimet që kanë ndodhur dekadën e fundit, arritjet dhe objektivat për të ardhmen, si dhe ndanë mendime mbi strukturën organizative dhe eksperiencën çeke me Ligën e Futbollit.

“Për ne është një kënaqësi e madhe që ju sot ndodheni këtu dhe e vlerësojmë kohën që keni gjetur për të na vizituar. Përpara 5 vitesh Shqipëria nuk kishte një stadium për të zhvilluar ndeshjet ndërkombëtare, sot kemi dy të tillë, në ndërtim e sipër është Arena Kombëtare, që vizituam edhe sot. Po zhvillojmë futbollin e femrave dhe kemi shtrirë futbollin në shkolla kudo nëpër Shqipëri. Do kërkoja ndihmën tuaj për të na asistuar me ekspertë për rritjen e eksperiencës organizative në të gjitha nivelet e futbollit shqiptar”, – u shpreh Armand Duka.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency