Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Duket si 45-vjeç”, kritika për Casemiron nga ish-futbollisti i Anglisë

Manchester Unnited pësoi një disfatë të rëndë ndaj Brighton në Old Trafford me shifrat 1-3. Skuadra e drejtuar nga trajneri Erik ten Hag nuk po mundet të gjejë vazhdimësinë, ndërsa kritikat kanë nisur të vërshojnë nga të gjitha anët.

Së fundmi, ai që e pëson është Casemiro. Ish-sulmuesi i kombëtares së Anglisë, Gabriel Agbonlahor është ai që kritikon brazilianin ndërsa thekson se ishi i Real Madrid në fushë duket sikur është 45-vjeç.

Lexo edhe:

“U duk sikur Brighton po bënte stërvitje, ndeshja ndaj United ishte thjesht një seancë stërvitore. Kur pashë Casemiron që vraponte në fushë dukej sikur ishte 45-vjeç. Unë jam i mendimit se edhe Maguire e meriton të luaj tek United, meriton mundësinë përkrah Lisandro Martinez”, u shpreh Agbonlahor.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...