Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Dumfries kërkon super-pagë, komplikohet rinovimi me Interin

Dumfries kërkon super-pagë, komplikohet rinovimi me Interin
Dumfries kërkon super-pagë, komplikohet rinovimi me Interin

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit.

Kontrata e holandezit me zikaltrit përfundon në verën e 2025-ës dhe Interi i ofroi një zgjatje të bashkëpunimit deri në 2027-ën, me pagën që rritej nga 2.3 milionë euro në sezon, në 4 milionë euro në sezon.

Megjithatë kjo shifër u konsiderua shumë e ulët nga ana e menaxherëve të holandezit, që kërkuan 6 milionë euro pagë neto në sezon, për të firmosur kontratën e re me zikaltrit.

Lexo edhe:

Media italiane raportojnë se palët kanë ndërprerë bisedimet, me premtimin që në fillim të vitit të diskutojnë sërish mbi mundësinë e gjetjes së një rruge të mesme për të rinovuar.

Gjithsesi distanca duket e madhe dhe thuajse e parikuperueshme, ndaj gjasat janë që Interi të marrë në konsideratë shitjen e holandezit në verë, në mënyrë që të mos e humbë me parametra zero.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...