Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Dumfries: Nuk na intereson kë kemi përballë, në Stamboll shkojmë për të fituar!

Mbrojtësi i Inter, Denzel Dumfries, tha pas kualifikimit në finalen e Champions League se duan me patjetër fitoren.

Duke folur për mediet, Dumfries theksoi se kanë një skuadër me përvojë dhe shtoi se në Stamboll shkojnë për të fituar.

Lexo edhe: 

“Ne jemi një skuadër me shumë përvojë dhe e vështirë për t’u mposhtur. Ne luajtëm shumë të bashkuar. Jemi gati për të luftuar dhe për të vuajtur. Ne kemi pasur një sezon të mrekullueshëm deri më tani, tani do të shkojmë në Stamboll për të fituar pavarësisht kundërshtarit. Jemi shumë të fokusuar në këtë qëllim.”-tha mbrojtësi.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...