Kategoria Superiore

Dunga dhe Kariqi i bashkohen Tiranës, rikthehet edhe Bakaj

Klubi i Tiranës vijon të jetë shumë aktiv në këto ditë të merkatos verore, teksa ditën e sotme ka zyrtarizuar afrimin e tre futbollistëve të tjerë, konkretisht sulmuesin Ismael Dunga, mbrojtësin Kostandin Kariqi dhe një njohje të vjetër bardheblu, si portieri Edvan Bakaj.

Sulmuesi nga Kenia ishte pjesë e Luftëtarit në sezonin e fundit dhe arriti të shënojë 10 gola, ndërsa në fund të kampionatit i përfundoi kontrata me gjirokastritët dhe vendosi të vijojë karrierën në klubin bardheblu.

26-vjeçari shikohet si një futbollist me mjaft vlera dhe nënshkroi për dy sezone me klubin kryeqytetas, ndërsa pritet të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Ardian Mema për përgatitjet verore.

Futbollisti tjetër, 22-vjeçari Kariqi ka lindur në Athinë dhe ka qenë pjesë e skuadrës së Volosit, e cila garon në Superligën greke. Kariqi ka qenë pjesë edhe e kombëtareve të moshave në Shqipëri, duke luajtur tre ndeshje me U19 dhe dy ndeshje me U21.

Sa i përket gardianit 31-vjeçar, bëhet fjalë për një rikthim, pasi Bakaj ka qenë pjesë e bardhebluve edhe në sezonet 2014-2017, ndërsa pas një shtegtimi në Kosovë dhe te Luftëtari në Gjirokastër, vendosi të vijë sërish në kryeqytet.

Pas Torasës, Kale dhe Bathës, Dunga dhe Kariqi janë dy elementë të tjerë që pritet të pasurojnë organikën e bardhebluve, të cilët këtë sezon pretendojnë të luajnë për objektiva madhorë dhe nuk e mendojnë më mbijetesën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency