Kupa e Shqipërisë

Duro: Ai gol në shtesë me ka mbetur peng, ishim më të rrezikshëm

Zhgënjimi dallohej lehtësisht në fjalët e trajnerit të Laçit Shpëtim Duro. Finalja e Kupës nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për kurbinasit, por ai gol në shtesë prishi gjithçka. Sipas Duros, pikërisht ky episod fatkeq për Laçin bëri diferencën.

“Kur është finale dhe e humb… E nisëm mirë, shënuan por u barazuam. Pjesa e parë ishte e barabartë, kemi qenë më kërkues se Vllaznia në të dytën. Është finale, që përcaktohet nga episodet. Goli në shtesë patjetër ishte meritë e Adilit, por ishte edhe mospërqendrim fatal i portierit, vendosi fatin e ndeshjes.”

E thashë në pjesën e dytë ishim më kërkues, Guindo ishte kërkues, siç ka qenë gjatë gjithë kampionatit. Por, siç e thashë, ai shpërqendrim na ndëshkoi. U munduam edhe gjatë shtesës së dytë, por finalet të tilla janë, nuk duhet të gabosh.

Pengu i Duros: “Më ngel pishman ai gol i dytë i Vllaznisë, sepse nuk e kishte Vllaznia atë rrezikshmëri. Fjalët tani janë të tepërta, e kemi humbur Kupën.”

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency