Kategoria Superiore

Duro: E prisja më të vështirë, kemi skuadër të kompletuar

Kukësi mori një tjetër fitore, këtë herë në “Loro Boriçi” ndaj Vllaznisë dhe u shkëput në krye me 30 pikë, tre më shumë se Bylisi i vendit të dytë, ndërsa trajneri Shpëtim Duro vlerësoi performancën e të tijve dhe deklaroi se nuk ka nevojë për ndryshime në janar.

Një tjetër fitore, që ju shkëput në krye dhe konfirmon momentin e mirë që po kaloni?
Sot ka qenë një fitore shumë e rëndësishme, ndaj një skuadre që ishte e vendosur shumë mirë. Sot e prisja ndeshje më të vështirë, por mendoj se duhet ta zgjidhnim më shpejt. Vetëm një gol avantazh të krijon tension. Janë gjëra që edhe mund të rrezikohet fitorja. Duhet të shkonin 2-0 ose 3-0 që pjesën e parë, por gjithsesi skuadra ka luajtur shumë mirë. Duhet të ishim më të qetë gjatë ndeshjes, por edhe këto fitoret kështu, kanë bukurinë e vetë. Vllaznia nuk ka pasur asnjë rast. Kemi shumë ndeshje që po luajmë mirë. Skuadra është e plotë, kondicioni fizik është i mirë. Më prishi punë dëmtimi i Musollit dhe Limajt. Lojtarët që u aktivizuan ishin mjaft pozitive.

A do të doje Karabecin dhe Jashanicën në janar?
Unë kam parë emra në gazetë, por ne jemi skuadër e kompletuar dhe nuk kam qejf të bëj shumë lëvizje. Skuadra është mirë, por do shikojmë se çfarë mund të bëjmë.

Kush është skuadra më e fortë pas Kukësit?
Ajo që është në vend të dytë! (Bylis)

Sa i kënaqur jeni me lëvizjet në pjesën e dytë?
Vllaznia ka 2 qendërmbrojtës shtatlartë, ndaj kishim punuar me tërheqjen e Shkurtajt dhe futjen e Ethemit dhe Rrocës. Gjithçka funksionoi mirë dhe skema rezultoi efikase. Dalja e Limajt ishte e detyruar. Në pjesën e dytë kalova me 3 në qendër. Lulaj është lojtar taktik, përshtatet mirë me skuadrën, funksionoi shumë mirë, nuk na krijoi asnjë situatë Vllaznia, me përjashtim të golit. Musta doli se ishte i dëmtuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency