Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Duro: I kënaqur me fitoren, por arbitri gaboi rëndë

Trajneri i Flamurtarit, Shpëtim Duro u shpreh mjaft i kënaqur me fitoren e arritur në Durrës dhe vlerësoi paraqitjen e ekipit të tij.

“Zhvilluam një ndeshje shumë të mirë dhe në pjesën e parë shënuam dy gola, por mund të shënonim edhe 2-3 të tjerë. Edhe në pjesën e dytë e kishim lojën nën kontroll, por ndeshja u prish nga arbitri me atë 11 metërsh inekzistent, që futi në lojë Teutën dhe na komplikoi punën në minutat e fundit”, u shpreh Duro.

Trajneri i vlonjatëve vlerësoi organikën që ka në dispozicion dhe u shpreh i kënaqur me karakterin e treguar nga futbollistët,

“Jam i lumtur që kam shumë futbollistë në dispozicion, të aftë për të luajtur titullarë, sepse kjo më bën më komod në punën time. Dua të vlerësoj edhe karakterin dhe shpirtin e garës së treguar nga djemtë në fushën e lojës, sepse është një nga gjerat që më pëlqen më shumë te ky ekip”, mbylli Shpëtim Duro.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...