Kupa e Shqiperise

Duro: Në Kupë tjetër histori, duam kualfikimin

Raundi 2 Flamurtari-Partizani, këtë mesjavë me aromë kupe. Të kuqtë vizitojnë sërish Vlorën por me objektiva të tjerë. Çerekfinalja e parë do të luhet në qytetin bregdetar dhe trajneri Shpëtim Duro kërkon ta fshijë nga memoria e skuadrës suksesin e kampionatit, duke theksuar se kjo është një histori tjetër.

Shpëtim Duro                                                     

“Është ndeshje kupe me specifikë të vecante, nuk ka lidhje me kampionatin. Unë e kam thënë që nuk do të kemi ndryshime të mëdha në formacion. Muarremi po rikuperohet ndërsa Nedeljkovic dhe Zuka janë në dispozicion”.

Vendi i dytë në kampionat me 6 pikë më pak se Skënderbeu nuk e çfokuson aspak skuadrën vlonjate që këtë sezon dëshiron të luftojë deri në fund në të dyja frontet.

Shpëtim Duro

“Kupa është objektiv i rëndësishëm për të gjithë. Do të bëjmë maksimumin por këtë sezon kemi luksin që po ecim mirë. Është një përballje e ekujlibruar ndaj një skuadre të fortë si Partizani. Kualifikimi nuk do përfundojë në Vlorë por do të vendoset në Tiranë”.

Konkretisht, Duro i ka të qarta objektivat për 90 minutëshin e parë. Trajneri kryeqytetas e pranon se skuadra duhet të punojë shumë në aspektin difensiv për të mos pësuar gol në shtëpi, çka mund ta rëndonte më shumë situatën.

“Ndeshjet e kupës kanë specifike tjetër do të isha i kënaqur të mos pësonim gol që të ishte gjithcka e hapur në ndeshjen e dytë”.

 

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency