Bundesliga

Dusseldorfi fiton “in extremis”, e nderon Thommy

Fitore shprese për Dusseldorfin në Bundesligë, pas 6 ndeshjeve radhazi pa triumfuar e ku kishte grumbulluar vetëm 2 pikë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Funkel iu imponua 2-1 Union Berlinit duke shkuar në kuotën e 15 pikëve, në vendin e 16-të, por gjithsesi në një zonë trë rrezikshme për për objektivin mbijetesë.

Henning i dha epërsinë fillestare Dusseldorfit në minutën e 38-të, me pjesën e parë që u mbyll me avantazhin e vendësve, por në fillim të fraksionit të dytë Parensen ktheu baraspeshën në rezultat.

Dusseldorfi nuk mund të pajtohej me rezultatin dhe vijoi të ushtronte presion në gjysmëfushën e Union Berlinit, derisa në minutën e 90-të, pra në sekondat e fundit të kohës së rregullt realizoi një gol të rëndë me anë të Thommy, që i dha fitoren skuadrës pritëse.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency