Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Dy afrime nga Italia/ United siguron titullarin e Juves, synohet edhe i preferuari i Ten Hag

Erik Ten Hag pret një mesfushor nga merkato, Frenkie De Jong nuk po vjen dhe drejtuesit e Manchester United kanë arritur marrëveshjen me Juventusin për shërbimet e Adrien Rabiot.

“Djajtë e Kuq” do t’i paguajnë bardhezinjve italianë 15 milionë paund për shërbimet e 27-vjeçarit, i cili ka edhe një vit kontratë me klubin italian. Tani duhet arritur akordi personal me Veronique, mamanë dhe agjenten e Rabiot.

Ndërkohë, United është futur në garë edhe për Marko Arnautovic, sulmuesin e Bologna, i cili pëlqehet edhe nga Juventusi. Një kërkesë e Ten Hag, i cili ka punuar te Twente me sulmuesin austriak.

Bologna refuzoi ofertën e parë të klubit anglez (9 milionë euro), ndërkohë që drejtuesit e United po përgatisin një tjetër ofertë me synimin për të transferuar 33-vjeçarin sa më shpejt nën urdhrat e Ten Hag.

United e nisi keq sezonin 2022/2023 në Premier League duke humbur 1-2 në “Old Trafford” përballë Brighton. Rezultati negativ dhe sidomos mungesa e lojës kanë krijuar pakënaqësi te tifozët e shumtë.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...