Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Dy bavarezë dhe një kampion Europe, gjermanët zgjedhin më të mirët e vitit 2021

Futbolli gjerman ka zgjedhur më të mirin e vitit 2021. Fansat e “Pancerave” kanë votuar duke zgjedhur Joshua Kimmich si lojtarin më të mirë gjerman të vitit që lamë pas.

“Xholi” i skuadrës së Julian Nagelsmann fitoi titullin kampion (i gjashti për të) dhe Superkupën e Gjermanisë me Bayernin, teksa është kthyer në një nga liderët e kombëtares.

Mesfushori 26-vjeçar luajti 14 nga 16 ndeshjet e Gjermanisë në vitin 2021, duke ia dalë të dhurojë gjithmonë paraqitje pozitive me skuadrën kombëtare.

Tifozët gjermanë e kanë zgjedhur Kimmich lojtarin e vitit me 33.8% të votave, ndërsa podi i më të mirëve kompletohet nga Kai Havertz i Chelsea (22.7%) dhe Leroy Sane i Bayern Munchen (13.6%).

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...