Premier League

Dy brazilianë për të ngritur nivelin e klubit, Ancelotti zbulon dëshirat e merkatos

Carlo Ancelotti u ul në pankinën e anglezëve të Evertonit në dhjetor të vitit të kaluar, pasi pranoi të marrë përsipër udhëheqjen e një projekti të ri interesant, që synon ngritjen në nivele të larta të klubit nga Liverpool.

Pikërisht për këtë arsye, tekniku italian po përgatit listën me lojtarët që do të kërkojë t’i marrë në skuadrën e tij këtë verë dhe dy nga emrat kryesorë janë brazilianët Thiago Silva dhe Allan.

Mbrojtësi, që ka punuar me Don Carlon edhe te Milani edhe te PSG-ja, është një lojtar i lirë dhe anglezët po përpiqen ta bindin duke i ofruar një kontratë dy vjeçare, me një pagë prej 6 milionë eurosh në sezon, shifra këto që joshin ish kapitenin e kombëtares së Brazilit.

Sa i përket mesfushorit Allan, Ancelotti e ka stërvitur te Napoli dhe e vlerëson shumë për angazhimin në fushë, ndaj Evertoni është paraqitur edhe me një ofertë zyrtare prej 40 milionë eurosh për blerjen e kartonit të tij.

Allan ka prishur tërësisht marrëdhëniet me trajnerin Gattuso dhe e ka shprehur qartë dëshirën e tij për t’u larguar, por Napoli kërkon të përfitojë të paktën 50 milionë euro nga shitja e tij, ndaj arritja e një marrëveshjeje nuk do të jetë e lehtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency