Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Dy dhurata për Ten Hag, United “zjarr” në merkaton e verës

Erik ten Hag ka dy dëshira të mëdha për merkaton e verës. Drejtuesit e Manchester United do të përforcojnë sërish skuadrën, ndërkohë që objektivi i madh quhet Victor Osimhen.

Sulmuesi nigerian po shkëlqen në Serie A me Napolin. Skuadra kryeson kampionati me 18 pikë më shumë se ndjekësit. Ndërkohë, Osimhen kryeson renditjen e golashënuesve me 19 realizime.

Blerja e 24-vjeçarit nigerian është një mision i komplikuar, por presidenca e “Djajve të Kuq” do të tentojë akordin me agjentin e sulmuesit dhe presidentin De Laurentiis.

Lexo edhe:

Përveç tij, Ten Hag dëshiron në skuadër edhe një njohje të vjetër. Objektivi i dytë për merkaton e verës është Mohammed Kudus, mesfushori ofensiv i Ajaksit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...