Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Dy finale të humbura, Italiano: E dhimbshme! Shoh djemtë dhe vuaj

Italiano kërcënon Interin: I mposhtim me ndihmën e tifozëve
Italiano kërcënon Interin: I mposhtim me ndihmën e tifozëve

Fiorentina humbi një tjetër finale, të dytën radhazi brenda pak ditësh. Ëndrra Conference League nuk u realizua, me trofeun që shkoi për West Ham pas triumfit 2-1.

Goli i Bowen (90′) tronditi italianët dhe nisi festën në kampin londinez. Trajneri i Fiorentinës, Vincenzo Italiano e cilësoi të rëndë këtë humbje.

Të humbësh dy finale, aq më tepër duke luajtur futboll të mirë, dhemb shumë. S’e prisja të përfundonte kështu, sidomos pas reagimit të bukur të skuadrës dhe barazimit të Bonaventurës.

Lexo edhe: 

Mandragora kishte shansin e golit të dytë. Më pas erdhi ai gol i pësuar në fund që na kushtoi trofeun.

Ndoshta do ishim favoritë në shtesa. I shoh djemtë të shkatërruar dhe ndihem keq. Çfarë ndjesie e keqe, do doja të mos e përjetoja kurrë“, u shpreh trajneri italian.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...