Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Dy fitore historike në Katar 2022, trajneri rinovon me Kombëtaren

Japonia zhvilloi një Botëror shumë të mirë, fitoi ndaj Gjermanisë dhe Spanjës në grupe, por u eliminua nga Kroacia me penallti në raundin e 1/8-ve në Katar 2022.

Drejtuesit e Federatës Aziatike kanë mbetur të kënaqur me punën e Hajime Moriyasu dhe kanë vendosur të rinovojnë kontratën me trajnerin që drejton Japoninë prej prillit të vitit të kaluar.

54-vjeçari ka firmosur kontratën e re deri në vitin 2026. Objektivi kryesor është kualifikimi në Kupën e Botës 2026, kompeticion që do të zhvillohet në SHBA, Kanada dhe Meksikë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...