Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dy goditje për Tiranën, Maveje dhe Bisha

Tirana bën dy goditje të tjera në merkato. Bardheblutë kanë prezantuar mesfushorin nga Uganda Toni Maveje dhe mbrojtësin Avaro Bisha. 30-vjecari Maveje ka firmosur për 2 vitet e ardhshme me bardheblutë, me Tiranën që ka gjetur menjëherë pasuesin e Reuben Acquah. Ai vjen nga kampionati islandez me Mavejen që për pjesën më të madhe të karrierës së tij ka luajtur në vendin ishullor. 30-vjecari afrikani luan si mesfushor qëndre ndërkohë që është një futbolliost me shumë eksperiencë edhe për faktin se numëron plot 65 paraqitje me kombëtaren e Ugandës. Maveje mbrrin te Tirana me kërkesë të trajnerit Ze Maria dhe do të jetë vlera e shtuar në mesfushën e 24-herë kampionëve në këtë sezon të Kategorisë së Parë, me Tiranën që ka si objektiv kryesor rikthimin e menjëhershëm në Superiore. Vetëm pak orë pasi zyrtarizoi afrimin e Mavejes, Tirana bëri publike edhe arritjen e një marrëveshjeje me mbrojtësin Alvaro Bisha. Lojtari i dalë nga akademia e Flamurtarit por që në sezonin e fundit ishte pjesë e Sopotit ka firmosur një kontratë 3-vjecare me bardheblutë dhe konsiderohet një investim i mirë për mbrojtjen.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

La Liga

Emmanuel Petit dha një intervistë për mediat spanjolle, ku mes çështjeve të ndryshme trajtoi edhe mbërritjen e pritshme të Kylian Mbappe te Reali i...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...