Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dy gola në fitoren ndaj Teutës, Laçi mbush arkën dhe shet sulmuesin në Çeki

kategoria superiore
Kategoria Superiore

Laçi fitoi ditën e sotme me rezultatin 4-2 ndaj Teutës në shtëpi teksa dy gola për kurbinasit u realizuan nga ana e sulmuesit Adeleke Akinyemi. Nigeriani shkoi në kuotën e gjashtë golave në këtë kampionat me kurbinasit, por statistikat përsa i takon Superiores do të mbeten në vend pasi SuperSport mëson se Laçi ka gjetur një akord me klubin e Karvinës në Ligën e Dytë të Çekisë.

 

Këta të fundit do ta transferojnë sulmuesin në këtë dritare të merkatos dhe janë bindur të paguajnë 200.000 euro për kartonin e 24-vjeçarit ndërsa Laçi do të ruajë edhe 20% të kartonit në momentin kur Adeleke të shitet në të ardhmen. Një marrëveshje me leverdi për kurbinasit teksa pas sfidës me Teutën, Adeleke u përshëndet me shokët e skuadrës ndërsa falenderoi edhe presidentin Pashk Laska.

“Vija nga një periudhë e gjatë dëmtimi dhe nuk e mendoja se do të vinte ky transferim. Presidenti më lejoi të shkoja dhe e falënderoj për mundësinë”, tha Adeleke para shokëve të skuadrës, pas ndeshjes me Teutën. .

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...