Boks

“Dy herë mat”, Ferit Keta i rrëmben gjerdanin turkut Karakus

Ferit Keta triumfon me pikë ndaj turkut Fatih Mehmet Karakus, në përballjen për gjerdanin e artë në kikboks, pas revanshit të kërkuar nga kundërshtari i tij (në shtator Keta e mundi edhe në boks), duke ruajtur pathyeshmërinë me 19 fitore dhe asnjë humbje në boks dhe kikboks.

Një duel përgjithësisht i ekuilibruar ky edhe për faktin se Karakus ishte 8 kg më i rëndë se Ferit Keta, duke mos respektuar rregullat sportive, por në fund, falë karakterit dhe përgatitjes së tij, boksieri dibran mori vlerësim më të lartë nga juria.

Keta ishte më i lëvizshëm në ring dhe tentonte t’i jepte goditje fatale në trup dhe kokë, ndërsa Karakus kërkonte të mbante larg rivalin, me idenë për të shfrytëzuar goditjet e fortë me këmbë, ku ndihej edhe më i fortë.

Të pranishëm në mbrëmjen gala që u përmbyll me këtë duel, ishte i pranishëm edhe ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency