Merkato

Dy klube angleze pas De Jong, Barcelona ndryshon mendje për kontratën

Kushtet e vështira financiare të Barcelonës kanë bërë që klubi të bëj gjëra të pabesueshme për të siguruar fonde.

Së fundmi një lajm i publikuar nga Anglia, thekson se Katalanasit duan të anulojnë kontratën ekzistuese të Frenki De Jong dhe të rikthehen në marrëveshjen që kishin bërë më parë, duke pretenduar se kushtet e dhëna atij nga bordi i mëparshëm përfshin kriminalitet dhe ofrojnë baza për veprime ligjore.

E ardhmja e Holandezit që prej fillimi të merkatos është lidhur me Man United dhe së fundmi sipas raportime akordi midis klubit Anglez dhe atij Spanjoll është gjetur, por mesfushori nuk ka pranuar të transferohet në Premier League, për shkak të pagave që lojtari ende nuk i ka marrë.

Bëhet fjalë për 17 milionë euro dhe kjo është dhe arsyeja kryesore që drejtuesit dëshirojë të anulojnë kontratën ekzistuese me Holandezin.

Gjithashtu në garë për De Jong së fundmi është futur dhe Chelsea. Blutë e Londrës përveç një ofertë të kënaqshme financiare, kanë shtuar dhe një objektiv në merkato për Barcelonën, Marcos Alonso.

E ardhmja e De Jong mbetet ende e pasigurt dhe deri në përfundim të merkatos, pritet të tjera zhvillime për situatën e Holandezit me Barcelonën.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
7
5
2
0
15
4
+11
17
2Borussia Dortmund
7
5
0
2
9
7
+2
15
3Freiburg
7
4
2
1
10
5
+5
14
4Hoffenheim
7
4
1
2
12
7
+5
13
5Bayern Munich
7
3
3
1
19
6
+13
12
6Borussia M'gladbach
7
3
3
1
10
5
+5
12
7Eintracht Frankfurt
7
3
2
2
14
13
+1
11
8Mainz 05
7
3
2
2
7
10
-3
11
9Koln
7
2
4
1
11
8
+3
10
10Werder Bremen
7
2
3
2
13
12
+1
9
11Augsburg
7
3
0
4
5
10
-5
9
12RB Leipzig
7
2
2
3
9
12
-3
8
13Hertha BSC
7
1
3
3
7
9
-2
6
14Schalke 04
7
1
3
3
8
14
-6
6
15Bayer Leverkusen
7
1
2
4
9
12
-3
5
16Stuttgart
7
0
5
2
7
10
-3
5
17Wolfsburg
7
1
2
4
5
12
-7
5
18Bochum
7
0
1
6
5
19
-14
1


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency