Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dy klube të mëdha kërkojnë Pochettinon pas largimit nga Chelsea

Dy klube të mëdha kërkojnë Pochettinon pas largimit nga Chelsea

Largimi i papritur i Mauricio Pochetinos habiti së tepërmi opinionin sportiv në Angli. Tekniku argjentinas e drejtoi vetëm për një sezon Chelsean në Premier League dhe e pozicionoi në vendin e 6-të në kampionat. Pritej që Pochetino të vazhdonte ciklin e tij në “Stamford Bridge”, ashtu siç parashikohej edhe nga kontrata mes palëve.

Por, Chelsea vendosi të ndërpresë këtë proces. Menjëherë pas largimit, kanë filluar zërat e parë për klubin e ardhshëm të Pochetinos. 52-vjecari është përfolur për një emërim tek Manchester United, por nuk përjashtohet as Bayern Munchen.

Të dyja klubet po kalojnë një situatë të paqartë me trajnerët. Man.Utd udhëhiqet nga Ten Hag prej dy sezonesh, por oshilacionet e shumta e kanë vënë në dyshim të ardhmen e holandezit në “Old Trafford”.

Lexo edhe:

Pochetino ishte në balotazh me Ten Hag para se ky i fundit të fitonte konkurrencën për të drejtuar Djajtë e Kuq në vitin 2022. Sidoqoftë, është pikërisht argjentinasi ai që mund të zërë vendin pas finales së FA Cup me Manchester City.

Bayern Munchen do të ndërpresë bashkëpunimin me Thomas Tuchel dhe klubi bavarez është refuzuar nga shumë emra të rëndësishëm, trajnerë gjermanë dhe të tjerë.

Së fundmi, Pochetino ka fituar goxha terren për të marrë përsipër ekipin bavarez. Gjigantët gjermanë po konsiderojnë edhe emrat e Sebastian Hoenes dhe Vincent Kompany.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...