Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dy largime nga Partizani, ndërpriten kontratat me një qendërmbrojtës dhe sulmues

Partizani vijon të jetë një nga klubet më aktive në merkato. “Demat” janë përforcuar me Bruno Telushin dhe Engjëll Hotin në mesfushë, dhe maqedonasin Matej Cvetanoski në sulm.

Ndërkohë që ka edhe të larguar nga kontingjenti që mbylli sezonin e fundit. Klubi kryeqytetas ka ndërprerë bashkëpunimin me qendërmbrojtësin Aleksandar Damçevski dhe sulmuesin Milan Mirosavljev.

FK Partizani njofton përfundimin e bashkëpunimit me Aleksandar Damçevskin dhe Milan Mirosavljev. Të dy lojtarët kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën me klubin”, lexohet në komunikatën zyrtare të Partizanit.

I pari u transferua tek ekipi i kuq verën e kaluar dhe në total zhvilloi 7 ndeshje: katër në kampionat, një në Kupën e Shqipërisë dhe dy në Conference League.

29-vjeçari nga Maqedonia e Veriut pati probleme shëndetësore që nuk i mundësuan të japë gjithë kontributin e tij te Partizani.

Ndërkohë, sulmuesi serb Mirosavlejv, i cili u bë pjesë e 16 herë kampionëve të Shqipërisë në janar, e mbylli aventurën shqiptare me një gol të shënuar në dhjetë takime mes kampionatit dhe Kupës së Shqipërisë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...