Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Dy lojtarë kërkuan largimin e Contes, mediat zbulojnë emrat e “puçistëve”

Dy lojtarë kërkuan largimin e Contes
Dy lojtarë kërkuan largimin e Contes

Antonio Conte u largua nga Tottenhami zyrtarisht të dielën e kaluar, pasi prishi raportet me drejtuesit e klubit dhe një pjesë të mirë të futbollistëve.

Shpërthimi i trajnerit italian pas barazimit 3-3 me Southamptonin, vulos i edhe fundin e tij në pankinën e “Spurs”-ave, teksa nga Argjentina zbulojnë se kanë qenë dy futbollistë që kanë kërkuar shkarkimin e Contes te presidenca.

Bëhet fjalë për mbrojtësin argjentinas Christian Romero dhe sulmuesin brazilian Richarlisson, të cilët duket se ishin konfrontuar jo pak herë me Conten dhe vendosën ta transferojnë konfliktin në zyrat e presidentit Levy.

Lexo edhe:

Ata i kanë kërkuar presidentit shkarkimin e Contes, ose në të kundërt do të largoheshin nga Tottenhami në fund të sezonit, duke i dhënë të kuptojë atij, se raportet mes trajnerit dhe futbollistëve, janë prishur tashmë.

Në kushte të tilla, Levy vendosi të largojë Conten dhe t’ia besojë drejtimin e ekipit, ndihmësit të italianit, Cristian Stellini, i cili do të qëndrojë deri në fund të sezonit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...