Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Dy lojtarë pozitivë me koronavirus, shqetësohen yjet e PSG-së

Shifrat e të infektuarve në futboll po bien, por koronavirusi nuk është zhdukur akoma. Me anë të një komunikate zyrtare, PSG bën të ditur se dy lojtarë të ekipit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Ata janë mesfushori Edouard Michut dhe portieri Alexandre Letellier. Të dy ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore dhe kanë nisur menjëherë karantinën.

Një situatë e tillë ka shqetësuar yjet e ekipit të Mauricio Pochettinos, të cilët shpresojnë të mos jenë infektuar nga shokët e skuadrës. PSG luan ndeshjen e radhës në kampionat të premten (11 shkurt) kundër Rennes në “Parc des Princes”.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...