Bundesliga

Dy ndeshje vendosin fatin e Kovac, Bayerni mendon për pasardhësin

Një karton i kuq në minutën e 9 ndaj Jerome Boateng dhe më pas 5 gola të pësuar e vetëm një i shënuar, bënë që Bayerni i Mynihut të marrë një nga humbjet më të thella në histori në transfertën ndaj Eintrachtit të Frankfurtit.

Humbjes së thellë i shtohet edhe fakti që Borussia Monchengladbach fitoi sërish dhe shkoi në +4 pikë nga bavarezët në krye të renditjes, ndërsa pakënaqësia ndaj trajnerit kroat Niko Kovac është shtuar ndjeshëm tashmë.

Fansa të shumtë bavarezë po kërkojnë shkarkimin e kroatit, opsion që sipas mediave gjermane, tani po e mendojnë edhe drejtuesit e klubit, që shohin ndërprerjen e kampionatit pas javës së ardhshme, si momentin ideal për të ndryshuar kreun e pankinës.

Në rast të shkarkimit të Kovac, në “pole” për të marrë vendin e tij është Jose Mourinho, i cili prej thuajse një viti është i papunë dhe në intervistat e tij nuk e ka mohuar dëshirën për të punuar në një kampionat të ri dhe në CV-në e tij mungon një eksperiencë në Bundesligë.

Përveç portugezit, një emër që “josh” drejtuesit e Bayernit është edhe ai i ish trajnerit të Juventusi, Massimiliano Allegri, që gjithashtu është i lirë dhe i gatshëm për të provuar një eksperiencë jashtë Italie.

Megjithatë gjasat janë që Kovac të luajë shanset e tij në mesjavë në Champions dhe në fundjavën e ardhshme ndaj Borussias së Dortmundit, ku vetëm dy fitore bindëse mund ta mbajnë në pankinën bavareze edhe për disa javë të tjera.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency