Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Francës

Dy penallti kualifikojnë Nante në gjysmëfinale të Kupës së Francës

Skuadra e Nante arrin të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Francës. “Kanarinat” ia dolën të mposhtnin 2-1 me përmbysje Lensin në “Stade de la Beaujoire”, falë dy 11-metërshave të shndërruar në gola nga Delort.

Nantes u gjend të disavantash në minutën e 28-të kur Fofana pas një krosimi nga e djathta nga Le Cardinale.

Gjithsesi, “kanarinat” e kthyen baraspeshën në minutën e 31-të, me Delort që u tregua i saktë nga 11 metra largësi.

Lexo edhe: 

Në minutë ne 59-të, kryesori vërshëlleu për një tjetër 11-metërsh të fituar nga i njëjti futbollist, Ganago, dhe i ekzekutuar po nga Delord.

Minutat në vazhdim ishin emocionuese, por Nantes ia doli ta mbronte rezultatin, duke fituar kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës së Francës.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...