Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Dy përforcime në sulm për Erzenin, një nga Teuta e tjetri nga Kosova

Skuadra e Erzenit po shfaqet aktive në këtë merkato dimri. Klubi nga Shijaku ka zyrtarizuar këtë të martë afrimin e dy futbollistëve: Dejvid Kapllani dhe Shefki Aliti.

I pari nuk ka nevojë për shumë prezantim, sepse është djali trajnerit të ekipit shijakas, Xhevahir Kapllani. 21-vjeçari ishte pjesë e Teutës, skuadër me të cilën u nda në fund të vitit të kaluar.

Sa i përket Shefki Alitit, 19-vjeçari është sulmues i krahut të djathtë dhe mbërrin në Shijak nga skuadra e 2 Korrikut në Kosovë, që njihet për formimin e talenteve.

Aliti po pret kompletimin e dokumentacionit që të debutojë me klubin e Erzenit ndoshta që në ndeshjen ne nesërme në Kupë. Erzenit ka pasur ecuri të mirë në Superiore, duke u renditur në vendin e pestë me 23 pikë të grumbulluara.

 

 

 

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...