IPKO Superliga

Dy përplasje të mëdha në orën 14:00, spikat Drita – Prishtina

Java e 22-të e IPKO Superligës së Kosovës, që nisi të shtunën me Ferizaj – Trepça ’89 4-0, kulmon këtë të diel me dy takime plot rivalitet, Drita – Prishtina dhe Llapi – Gjilani, që do të zhvillohen në orën 14:00.

Në Gjilan atmosfera pritet të jetë e zjarrtë, pasi përplasen di rivale për titullin kampion e që ndahen nga vetëm një pikë në renditje. “Intelektualët”, pas humbjes që pësuan përballë Ballkanit rrëshqitën nga vendi i dytë në të katërtin, duke u parakaluar pikërisht Prishtina dhe rivalët ndërqytetas të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga Ardian Nuhiu, gjithsesi nuk është dorëzuar sa i përket luftës për titullit, madje një sukses i mundshëm sot ndaj Prishtinës do t’i jepte moralin e duhur për të besuar edhe më shumë në suksesin përfundimtar.

Nga ana tjetër, kryeqytetasit, të drejtuar nga Armend Dallku, kërkojnë fitoren e vazhdimësinë në një fushë ku nuk dalin fitimtare që nga prilli i vitit 2017.

Drita është skuadra më në formë si vendase, duke mos pësuar humbje në shtëpi që nga java e parë me Ferizajn (0-1). Prej asaj kohe, nga 10 ndeshje ka pasur vetëm një barazim me Trepçën ’89 (1-1) dhe 8 fitore.

Por, Prishtina, në anën tjetër, është skuadra më e mirë si mysafire, duke pësuar vetëm 5 gola dhe duke mos pësuar humbje që nga ndeshja me Ballkanin (1-0).

Mjaft interesante edhe përplasja mes Llapit dhe Gjilanit në Podujevë. “Skifterët” (renditen të dytët) udhëtojnë për maksimumin e pikëve në një fushë të vështirë, pasi nuk duan të lejojnë me tej shkëputjen e Ballkanit, apo që t’i parakalojë Prishtina apo Drita. Nga ana tjetër, Llapi nuk i ka shuar shpresat për një vend në Kupat e Europës, aq më tepër që matematika e lejon të besojë edhe për titullin, ndonëse duket një mision i pamundur.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency