IPKO Superliga

Dy sfida për mbijetesë në orën 13:00, Drenica për të larguar krizën

Java e 25-të e IPKO Superligës së Kosovës vijon sot me dy ndeshjet e radhës, Drenica – Flamurtari dhe Vushtrria – Dukagjini, që nisin në orën 13:00. Takime këta mjaft interesante për faktin që të katër skuadrat që do të zbresin në fushë kanë objektiv të njëjtë, mbijetesën në elitën e futbollit të Kosovës.

Drenica, e cila pret një tjetër ekip kuqezi, Flamurtarin, vjen në këtë sfidë pas tri humbjeve radhazi në këtë gjysmësezon pranveror dhe pret t’i kthehet fitores për tu larguar nga zona e rrezikut, ndërsa Flamurtari shpreson në rezultat pozitiv për të mbetur jashtë zonës së rrezikut.

Takimi tjetër është ai në mes të Vushtrrisë dhe Dukagjinit, i cili do të zhvillohet në stadiumin “Ferki Aliu”.

Edhe vushtrriasit janë në kërkim të pikëve të para në këtë sezon dhe vetëm suksesi ndaj ekipit të fundtabelës mund t’i ndezë shpresat për mbijetesë, mision që gjithsesi mbetet shumë i vështirë, por jo i pamundur.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency