Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Dy spanjollë për Inzaghin, Interi arrin marrëveshjen me një portier dhe një mbrojtës

Martinez transferohet te Interi, Genoa sqaron situatën me Gudmundsson

Ndryshimi i pronësisë është një proces i tejkaluar tashmë te Interi, që i është rikthyer normalitetit dhe pas rinovimit me Lautaron, Barellën e Inzaghin, po punon për të përforcuar skuadrën në merkato.

Zikaltrit kanë mbyllur marrëveshjen me sulmuesin Taremi dhe mesfushorin Zielinski, të cilët do të vijnë me parametra zero, teksa media italiane bën me dije se tashmë është arritur akordi edhe për përforcimin e tretë.

Spanjolli Josep Martinez do të jetë përforcimi i radhës i zikaltërve, të cilët kanë arritur marrëveshjen me Genoan për transferimin në Milano të portierit të talentuar 27-vjeçar.

Akordi është arritur mbi bazën e 11 milionë eurove, plus kartonin e ndonjë prej të rinjve zikaltër, për të çuar shifrën në 15 milionë euro në total, teksa tashmë i takon Genoas të zgjedhë mes Oristanios dhe Satrianos.

Brenda kësaj jave pritet që spanjolli të kryejë edhe testet mjekësore për llogari të klubit milanez, teksa sezonin e ardhshëm pritet të alternohet në portë me zviceranin Yann Sommer, në mënyrë që një vit më vonë të marrë vendin e titullarit.

Lexo edhe:

Krahas Martinezit, zikaltrit janë pranë firmës edhe me mbrojtësin 18-vjeçar spanjoll, Alex Perez, i cili pritet të vijë nga Betis Sevilla me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje për shifrën e tre milionë eurove.

Më pas pritet që Marotta e Ausilio të përqendrohen te merkatoja në dalje, pasi do të kërkohet sistemim për emra si Correa, Agoume, Arnautovic apo edhe Dumfries, me këtë të fundit që pritet të shitet nëse nuk rinovon kontratën.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...